Tóth Andi borította a bilit! Beszólt a 40-es, 50-es férfiaknak: "Ez beteges!"

Fotó: Instagram

Az emberek gyakran feledkeznek meg arról, hogy a közszereplők is emberek, akiket érzelmileg érintenek a róluk szóló megjegyzések. Tóth Andi, az ismert énekesnő, nemrégiben szembesült ezzel a kemény valósággal, amikor alakja és megjelenése miatt kezdett kapni hideget-meleget. Az énekesnő lefogyása óta számos bírálat érte, melyek között akadnak, akik túl vékonynak tartják, mások pedig a nőiesség hiányát vetik a szemére.

A közösségi média korában, ahol mindenki szabadon oszthatja meg véleményét, sajnálatos módon gyakoriak az ilyen jellegű támadások. Andi elmondása szerint nemcsak nők, hanem férfiak is kritizálják megváltozott külsőjét, sőt, sokan a régi, gyermekkori énjét követelik vissza.

A helyzet még súlyosabbá válik, amikor Andi arról számol be, hogy férfiak, akik 30, 40, vagy 50 éves korosztályba tartoznak, visszatekintenek az ő tizenéves éveire, és szexuálisan vonzónak nevezik azt a korát.

Az énekesnő tapasztalatai rávilágítanak arra a szomorú valóságra, hogy a nők gyakran már gyermekkorukban szembesülnek a szexuális zaklatással. Andi beszél az utcán történő fütyülésről, beszólásokról és a még rosszabb esetekben történő követésekről, amelyek gyakran a fiatal lányokat célozzák meg. Ezek a cselekedetek nemcsak sértőek, hanem veszélyesek is, rámutatva arra a félelmetes tendenciára, hogy egyesek a fiatal, védtelen lányokat részesítik előnyben.

“Egyébként a legtöbb utánunk fütyülés, beszólás, követés az 10-15 éves korunk között zajlik. Ez szerintem elég sokat elmond… Ezeknek a paliknak a kislány kell, a kislány test, a kislány kisugárzás, mert amikor ráfütyülnek, akkor összerezzenve elszalad. Mert az gyenge… Most már rám sem mernek nézni konkrétan… De ők inkább a gyereknek szólnak be, a gyerek után fütyülnek, vagy az én esetemben a gyerek énem, a gyerek testem tetszik nekik. Nevezzük nevén: ez pedofília!” – tette hozzá Andi.

Andi története arra emlékeztet minket, hogy a közszereplők élete nem csupán a fényűzésről és a sikerekről szól; ők is küzdenek a társadalmi elvárásokkal és a nem kívánt figyelemmel. A közösségi médián keresztül történő bántalmazás súlyos lelki hatásokkal járhat, és elengedhetetlen, hogy a társadalom érzékenyebben és tiszteletteljesebben kezelje őket.

Forrás: Ripost