Lódarázs csípte meg, pár perc múlva életét vesztette a háromgyerekes édesapa

Fotó: Twitter / @JAPTHECAT

Szlovákiában egy tragikus esemény rázta meg a közösséget. Egy 45 éves, három gyermeket nevelő édesapa, Milan tragikus hirtelenséggel vesztette életét, miután egy lódarász megcsípte.

„A férjem hazajött a munkából és felment a tetőre dolgozni. Egy idő után azonban lejött, mert megcsípte egy darázs” – idézi fel az eseményeket a gyászoló feleség. Milan ekkor még nem sejtette, hogy néhány perc múlva élete tragikus fordulatot vesz.- számolt be a  parameter.sk

A család azonnal hideg borogatást alkalmazott, de Milan állapota hirtelen romlani kezdett. „Lejött a tetőről, és nem kapott levegőt. Egy idő után hirtelen rosszul lett, összeesett. Mentőt hívtunk, otthon szívmasszázst végeztünk rajta” – mondta az anyja. A helyszínre érkező mentők egy órán keresztül próbálták újraéleszteni, de sajnos minden erőfeszítésük hiábavalónak bizonyult.

Az özvegy megosztotta, hogy bár férje szívbetegséggel küzdött, a halál okát a darázscsípés okozta sokk állítólag előidézte. „Amikor hívtuk a mentőket, már nem éreztük a pulzusát. Nem tudom, hogy allergiás volt-e, még várunk a boncolási eredményre. Eddig azt mondták, hogy a darázscsípés okozta a halálát” – tette hozzá.

Szakértők figyelmeztetnek a darázs-, méh- és kullancscsípések veszélyeire, különösen az allergiások számára, akik számára ezek az állapotok életveszélyesek lehetnek. Az allergiás reakciók megelőzésében és kezelésében alapvető fontosságú a háziorvosokkal és szakorvosokkal való időben történő konzultáció.

Dr. Bába Marianna, aki rendszeresen fogad olyan betegeket, akik darázscsípések miatt fordulnak hozzá, hangsúlyozza a helyes kezelési módszerek fontosságát. Sokan még mindig a hatástalan kálciumos kezeléseket alkalmazzák, holott az allergiás reakciók enyhítésére kifejlesztett injekciók sokkal hatékonyabbak. „Egy korábbi nagyobb reakció után ajánlott allergológiai vizsgálatot végeztetni, amely után az orvos egy modern, könnyen használható autoinjektort írhat fel, amelyet a beteg magánál hordva elkerülheti az életveszélyes állapotok kialakulását” – magyarázza a doktornő.

A kullancscsípések szintén jelentős veszélyforrást jelentenek, főként az enyhe tavaszok során, amikor is megszaporodnak ezek a paraziták. Fontos tudni, hogy a kullancsok által terjesztett betegségek, mint a Lyme-kór és az agyhártyagyulladás, súlyos következményekkel járhatnak. „Ha a csípés helyén vagy annak közelében nagyobb, kokárdaszerű vörös foltot észlelünk, azonnal orvosi segítséget kell kérni” – figyelmeztet Dr. Bába.

Magyarországon kaphatóak védőoltások is, amelyek az agyvelő- és agyhártyagyulladás ellen nyújtanak védelmet. Három oltás után körülbelül két hét alatt alakul ki a teljes védettség, így időben történő beadásuk kiemelten fontos.

Végül, a szakemberek külön figyelmeztetik a strandon és egyéb szabadtéri tevékenységek során a darázscsípésekkel szemben különösen érzékenyeket. Javasolt, hogy italokat csak átlátszó edényből fogyasszanak, hogy elkerüljék a rovarok által okozott baleseteket. Az elővigyázatosság és az orvosi tanácsok betartása életmentő lehet.

Forrás: egerszegihirek.hu